Genel

Hip Hop – Sneaker İlişkisi

Her geçen gün hem kitle olarak hem ekonomik olarak büyüyen bu iki kültür, birçok kez kesişti ve aslında birbirleriyle iç içe olduğunu anlamış oldu. Hip hop sanatçılarının gösteriş için ayakkabılarını öne sürmeleriyle birlikte fanları da onlarla birlikte ayakkabılara yöneliyor ve belli ayakkabılara ilgi gösteriyorlardı. Sneaker markaları da bu durumdan memnun kaldıkları için sanatçılarla anlaşmalar yaparak […]

Devamını Oku

Wu-Tang Clan: RZA

Wu-Tang Clan’in kurucu üyelerinden RZA’nın biyografisi.

Devamını Oku

Nike Blazer’ın Basketbol’dan Kaykay’a Geçişi

Bu yazımda 1973’de çıkan Nike Blazer modelinin tarihini, basketbol sahalarından kaykay pistlerine geçişini okuyabilirsiniz.

Devamını Oku

Çöp Ayakkabı Nike Space Hippie

Nike, Space Hippie koleksiyonunda %25-%50 oranında geri dönüşüm sağlayarak 4 ayakkabı modeli yarattı.

Devamını Oku

Kanye West ve Sneakers -2

Bir önceki yazım olan Kanye West ve Sneakers -1’de, Ye’nin el attığı ayakkabılarının ilk kısmını yani 2009’a kadar olan kısmı yazmıştım. Bu yazımda da 2012’den günümüze olan ayakkabılarını yazıyor olacağım.

Devamını Oku
Kanye west ve Sneakers

Kanye West ve Sneakers – 1

Bu yazıda Kanye West’in tasarımlarında rol aldığı tüm sneaker’ların 2009’a kadar olan kısmını toplamaya çalıştım.

Devamını Oku

Selam! Ben Kanye

Selam ben Kanye West, 8 Haziran 1977’de Atlanta’da doğup Chicago’da büyüdüm.. Beni bazılarınız rapçi, bazılarınız prodüktör, bazılarınız moda ikonu olarak görüyor. Ben ise 90ların sonundan bu yana teker teker hepsi oldum.

Devamını Oku

Adidas: Bir Yıldızın Doğuşu

Adidas, Avrupa’nın en büyük spor ürünleri markası. Birinci dünya savaşından sonra Adolf Dassler evde ilk ayakkabı imalatına başlıyor.

Devamını Oku

Grafiti’nin Doğumu: Cornbread

Bu yazıda, hip hop’ın en renkli ve göz önünde olan elementi grafiti’nin doğuşu hakkında konuşacağız. Philadelphia’da bir gencin cezaevinden sokaklara yayılan sanatı.

Devamını Oku